خانه / اخبار خارجی اجتماعی / SAPVoice: ادامه این روند برای تغییر جهان در ۲۰۱۷

SAPVoice: ادامه این روند برای تغییر جهان در ۲۰۱۷


به ۲۰۱۷٫ رفتن به سال جالب است. ما را دیده اند بسیار خلاقیت، نوآوری و تکامل قبل از تاریخ. روند مراقب تمام دانلود ایده های جدید متولد هر دقیقه از جا رفتن و futurologist دیدن پیش بینی خود را زودتر از حد انتظار تحقق یابد. سن دوم ماشین اینجا و یک زمان هیجان انگیز زندگی است. همانطور که ما از یک نمونه و نمونه به یکی دیگر جست و خیز کردن در حال اجرا یک کسب و کار رقابتی چالش برانگیز است. این وبلاگ درباره پیش بینی برای ۲۰۱۷ نیست. در عوض من برجسته به روند هفت است که گام نسبت به جریان اصلی در ۲۰۱۷ و تغییر جهان و راه کسب و کار می کنیم.

۷٫ ساختارهای سازمانی تغییر خواهد کرد

هرم سلسله مراتبی سازمان های پر شده با نقش های زائد در کتابخانه ها از نقش شرح پایان زندگی است. ما دیگر این دیوار illusionary بین مردم استفاده کنید. ما باید در ارتباط با یکدیگر در یک سطح عمیق تر و طبیعی تر به ادامه رشد. فردریک Laloux کتاب الهام بخش به نام “بازسازی سازمان”، که در آن او با استفاده از رنگ برای نشان دادن نوع سازمان را منتشر کرده است. امروز ما می بینیم بسیاری از شرکت های زرد و نارنجی. من افزایش در سازمان های معاشقه با مفاهیم ای آبی سیر رنگ سبز و جمله تمامیت، افزایش تمرکز بر رضایت مشتری و ارزش های مشترک و تیم های خود سازمان ده. این سازمان ها هستند پیش از بازی و نشان دادن مسیر طبیعی تر با هدف بالاتر (سازمانی). به عنوان آنها کشف راههای جدید کار آنها راه را برای سازمان ها بیشتر برای تغییر چگونگی ساخت یافته سازمان منجر می شود.

۶٫ فرهنگ کار را

تغییر ساختارهای سازمانی می تواند تنها تغییر اگر مردم را تغییر دهید. فرهنگ تغییر تصویر بزرگتر است که باید اتفاق می افتد در سازمان های مربوطه در سالهاي اقامت است. فکر می کنم در این مورد از دیدگاه همه نسل جدید است که جریان را به نیروی کار جهانی. اضافه کردن تنوع بیشتر در محل کار, که نیاز به rethinking هدف شرکت ها Millennials و iGeneration. سایمون سینک است…

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شهر زیبای کوش آداسی

کوش آداسی از جمله برترین شهر های گردشگری در جهان می باشد.  این شهر به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *