خانه / اخبار اجتماعی / گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت نیرو مشخص شد

گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت نیرو مشخص شد

به فاصله چند روز از اعتماد نکردن مجلس شورای اسلامی به گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای تصدی وزارت نیرو، روحانی گزینه بعدی برای تصدی این پست را یافته و احتمالا به زودی در قالب نامه‌ای، وی را به مجلس معرفی خواهد کرد.
به گزارش «تابناک»؛ با رأی نیاوردن حبیب‌الله بیطرف، وزیر اسبق نیرو ـ که برای تکرار این مسئولیت به مجلس معرفی شده بود ـ دکتر روحانی طی حکمی، سرپرستی این وزارت را به مهندس ستار محمودی سپرد تا این باور پدید آید که انتخاب گزینه بعدی وی برای تصدی پست وزیر نیرو به این زودی‌ها نخواهد بود.

باوری که به فاصله چند روز از امضای حکم سرپرست وزارت نیرو، رنگ باخته، چون خبر می‌رسد گزینه جانشینی چیت‌چیان مشخص شده و رئیس جمهور از وی خواسته برای معرفی به مجلس و ارائه برنامه هایش برای وزارت نیرو، خود را آماده کند؛ کاری که با توجه به حضور چندین ساله وی در پست های بالای مدیریتی در این وزارت خانه، چندان دشوار به نظر نمی‌رسد.

بنا بر گزارش های دریافتی «تابناک»؛ سیدمحمد صادق‌زاده، فردی که دو سال پیش با حکم چیت‌چیان، وزیر پیشین نیرو، معاون وی در امور برق و انرژی و رئیس ساتبا (سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق» شده بود، فردی است که به زودی برای تصدی پست وزارت نیرو به مجلس معرفی خواهد شد.

 

گزینه پیشنهادی روحانی برای وزارت نیرو مشخص شد 
صادق‌زاده که عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق ـ قدرت دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شاهد است، دكترای مهندسي برق از پلي‌تكنيك «گرونوبل» فرانسه و دكترای مهندسی برق از دانشگاه صنعتي شريف را در كارنامه تحصيلی خود دارد و یکی از کارشناسان ارشد «طرح جامع انرژی کشور» بوده است.

وی که متولد سال ۱۳۴۷ است، فارغ التحصیل دانشگاه شریف در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته برق است و پیش از انتصاب به سمت رئیس ساتبا، مدیرکل دفتر استانداردهاي فني، مهندسي، اجتماعي و زيست‌محيطي برق و انرژي وزارت نیرو بوده و سوابق علمی قابل اعتنایی در کارنامه دارد؛ سوابقی که البته به هیچ وجه تضمین کننده اعتماد مجلس به وی برای راهیابی به ترکیب کابینه دولت دوازدهم نخواهد بود، ولی از این روی که صادق‌زاده سابقه فعالیت در وزارت نیرو در سطوح کلان را داشته، احتمالا در تصمیم گیری نمایندگان بی تأثیر نخواهد بود.

این در حالی است که هنوز گزینه پیشنهادی رئیس جمهور برای وزارت علوم مشخص نشده و معلوم نیست پایان دوران کاری سرپرست آن وزارت خانه چه زمان خواهد بود؛ هرچند بعید نیست گزینه های پیشنهادی رئیس جمهور برای وزارت نیرو و وزارت علوم هر دو همزمان به مجلس معرفی شوند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

زمان ثبت‌نام تکمیل ظرفیت در دانشگاه فرهنگیان

زمان ثبت‌نام تکمیل ظرفیت در دانشگاه فرهنگیان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *