خانه / اخبار اجتماعی / مردم نباید در حوادث با چند شماره تماس بگیرند

مردم نباید در حوادث با چند شماره تماس بگیرند

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه در بسیاری از حوادث و مشکلات اضطراری که پیش می‌آید کسی به طور قانونی در کشور مسئول نیست، گفت: هر کسی در هر جای ایران نیاز به کمک اضطراری داشت بتواند نیاز خود را فقط به یک مرجع اعلام کند.

به گزارش تسنیم، سید امیر محسن ضیایی درباره همکاری هلال احمر با تشکیلات جدید سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: اینکه ما یک سازمان اورژانس داریم و یک سازمان امداد و نجات؛ و اینکه این‌ سازمانها می‌توانند با هم فعالیت‌های نرم افزاری خود را افزایش دهند امکان پذیر است، اما به نظر بنده ما باید برای این موضوع یک تصمیم کلان بگیریم.

وی در توضیح بیشتر تصریح کرد: اساساً ما باید یک واحد پاسخگویی برای موقعیت‌های اضطراری در همه کشور داشته باشیم زیرا ما فضای خالی زیاد داریم و در خارج از شهرهای ما؛ بسیاری از حوادث و مشکلات اضطراری که پیش می‌آید کسی به طور قانونی مسئول نیست.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: البته درست است که هلال احمر در چنین حوادثی به کمک می‌رود و یک کارهایی را انجام می‌دهد ولی این نیاز دارد یک مسئول قانونی داشته باشد.

ضیایی با تاکید بر اینکه در همه جای دنیا حاکمیت این کار را انجام می‌دهد؛ (پاسخگویی به انواع حوادث مختلف) به نظر می‌آید، ما راهی نداریم جز اینکه یک واحد پاسخگو ایجاد کنیم و اگر هم مجموعه‌هایی که داریم آن مجموعه‌ها با هم متحد شوند و به یک بخش بپیوندند، این ممکن است.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور خاطرنشان کرد: ما باید در کشور بتوانیم مجموعه ای داشته باشیم که پاسخگو باشد برای همه کشور؛ حال بخشی در اورژانس باشد؛ بخشی در هلال احمر یا آتش نشانی یا پلیس. بطوریکه هر کسی در هر جای ایران نیاز به کمک اضطراری داشت بتواند نیاز خود را فقط به یک مرجع اعلام کند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مجوز اجرای موسیقی زنده در دانشگاه زنجان حاشیه‌ساز شد

مجوز اجرای موسیقی زنده در دانشگاه زنجان حاشیه‌ساز شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *