خانه / اخبار اجتماعی / زوج یا فرد جمع می‌شود

زوج یا فرد جمع می‌شود

با اجرای طرح جدید شهرداری تهران در محدوده طرح ترافیک، طرح زوج یا فرد از فروردین ۹۷ جمع و محدوده طرح کاهش جایگزین آن می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ شهرداری تهران برنامه جدیدی برای محدوده طرح ترافیک و زوج یا فرد دارد و قرار است این برنامه از ۱۵ فروردین ۹۷ اجرایی شود.

با اعلام پورسیدآقایی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، فروش مجوز طرح ترافیک سال ۹۷ دیگر به صورت سالانه نخواهد بود و سهمیه هایی که پیش از این به حدود ۱۰۰ هزار خودرو اعطا شده بود، دیگر وجود نخواهد داشت.

اما اجرای طرح جدید به همین جا ختم نمی شود، علاوه بر اینکه مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک از این پس به صورت روزانه و با مبالغ شناور ۹۶۰۰ تا ۳۶ هزار تومان تعیین می شود، محدوده زوج یا فرد نیز از بین می رود.

با تصمیم شهرداری تهران از صبح ۱۵ فروردین ۹۷، محدوده زوج یا فرد به نام محدوده آبی تغییر نام می دهد و هر خودرو برای ورود به این محدوده باید مبلغی شناور بین ۳۲۰۰ تا ۱۲ هزار تومان پرداخت کند.

با اجرای این طرح دیگر تردد خودروها به عنوان زوج یا فرد معنا نخواهد داشت و هر خودرویی که وارد محدوده آبی (زوج یا فرد) شود، باید هزینه ورود به این محدوده را پرداخت کند.

پورسید‌آقایی‌ با بیان اینکه طرح ترافیک تاکنون به عنوان یک ابزار قدرت برای تعامل‌ با سایر دستگاه‌ها در دست ما بوده است، اظهار کرد: ما این طرح را کنار می‌گذاریم تا عدالت اجتماعی برقرار شود تا همه مردم بتوانند در شرایط یکسان از آن استفاده کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر اینکه شهرداری با دادن سهمیه‌ طرح ترافیک‌ به عده‌ای خاص می‌توانست کارهای زیادی انجام دهد، اظهار کرد: در دوره جدید شهرداری می‌خواهیم از ابزار خود به عنوان یک لابی‌ استفاده نکنیم و تلاش می‌کنیم همه مردم در شرایط برابر از این امتیازها‌ استفاده کنند.

معاون ترافیک شهردار تهران با بیان اینکه تخلفات غیرمجاز به محدوده طرح ترافیک در اوج خود به ۱۴ هزار مورد می‌رسد، اظهار کرد: قدرت خواندن دوربین‌ها نامحدود است و دوربین‌های قدیمی قدرت تشخیص‌ پلاکشان‌ پایین است‌.

پورسید‌ آقایی با تأکید بر اینکه کلیات این طرح به تأیید شورای ترافیک رسیده است، ادامه داد: در طرح جدید تمام درآمد حاصل از آن صرف توسعه حمل و نقل عمومی می‌شود و از محل این درآمد، خرید ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس جدید و ۱۴۰ واگن برای مترو محقق‌ خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۲ میلیارد تومان در اختیار شرکت‌ کنترل ترافیک قرار گرفته تا کمبود دوربین‌ها جبران شود، افزود: از طرح جدید چند نتیجه‌ می‌گیریم‌ که اولاً میزان تردد‌ خودروها مدیریت‌ می‌شود و در مرحله بعدی ضمن کنترل میزان آلایندگی هوا قیمت‌گذاری در معابر هم مدیریت‌ می‌شود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جزئیات شركت در آزمون تعيين صلاحيت مدرسان دانشگاه جامع علمي-كاربردي

جزئیات شركت در آزمون تعيين صلاحيت مدرسان دانشگاه جامع علمي-كاربردي

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *