خانه / اخبار اجتماعی / خبر اجتماعی: کاهش دو دهم درصدی بیکاری در استان تهران

خبر اجتماعی: کاهش دو دهم درصدی بیکاری در استان تهران

مدیرکل تعامل، رفاه و امور اجتماعی استان تهران از کاهش دو دهم درصدی بیکاری نسبت به بهار سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، حاتم شاه‌کرمی در جمع خبرنگاران گفت: در این جلسه مهارت‌های فنی که توسط فنی و حرفه‌ای ارائه می‌شود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد جهت هماهنگی نیاز صنعت و مهارت‌هایی که ارائه می‌شود، بررسی‌های لازم انجام شود تا در نهایت مهارت‌هایی که آموزش داده می‌شود، براساس نیاز صنعت استان باشد.

وی افزود: در حوزه مشاغل خانگی نیز ۱۰۰ شغل مورد بررسی قرار گرفت و مشکلات آنها مطرح شد. به دلیل اینکه برخی از این مشاغل نیازمند مجوز بهداشتی هستند، مقرر شد با هماهنگی محیط زیست و وزارت بهداشت برای آنها مجوز صادر شود تا پس از صدور مجوز با مشکلی مواجه نشوند.

مدیرکل تعامل، رفاه و امور اجتماعی استان تهران ادامه داد: در سال ۱۳۹۴ به دلیل مشکلاتی که دولت در حوزه بودجه‌ای داشت، محدودیت‌هایی در واحدهای صنفی کوچک، مشاغل خانگی و خود اشتغالی وجود داشت اما به رغم همه مشکلات در سال جاری، دودهم درصد نسبت به بهار کاهش بیکاری و افزایش اشتغال داشتیم. امیدواریم با منابعی که تخصیص داده شده است تا پایان سال در حوزه کاهش بیکاری نسبت به سال گذشته بهبود چشمگیری داشته باشیم.

شاه‌کرمی درخصوص نرخ بیکاری در سطح استان تهران گفت: در بهار امسال نرخ بیکاری در استان تهران ۱۳.۳ درصد بوده البته این رقم بدون احتساب مشاغلی که توسط کمیته امداد و صنوف ایجاد شده است، محاسبه شده، بی‌تردید نرخ اشتغال استان با احتساب این مشاغل به میانگین کشوری که ۱۲.۷ درصد است خواهد رسید.

جدیدترین اخبار اجتماعی را در دنج نما مطالعه نمایید.. دنج نما وب سایتی جامع برای جمع آوری محتوای مناسب برای شما از وب سایت ها و خبرگزاریها بزرگ می باشد. شما می توانید جدیدترین اخبار اجتماعی را روزانه از وب سایت دنج نما مطالعه نمایید. برای مطالعه سایر خبرهای اجتماعی می توانید از صفحه اصلی سایت دنج نما اتفاده نمایید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مجوز اجرای موسیقی زنده در دانشگاه زنجان حاشیه‌ساز شد

مجوز اجرای موسیقی زنده در دانشگاه زنجان حاشیه‌ساز شد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *