خانه / اخبار اجتماعی / خبر اجتماعی: مرگ غیرطبیعی روزانه ۱۵ تهرانی

خبر اجتماعی: مرگ غیرطبیعی روزانه ۱۵ تهرانی

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از مرگ غیرطبیعی قریب به ۲۸۰۰ نفر در استان تهران خبر داد.

به گزارش ايسنا، دکتر مسعود قادی پاشا درباره آمار مرگ‌های غیرطبیعی تهرانی‌ها در سال جاری اظهار کرد: برابر آمار موجود که تا نیمه نخست امسال استخراج شده، در استان تهران ۲۷۹۷ تن به دلیل مرگ‌های غیرطبیعی جان خود را از دست داده‌اند.

وی با بیان اینکه مرگ غیرطبیعی به مرگ‌هایی گفته می‌شود که در پی وقوع حوادث ناشی از تصادف‌، سوءمصرف مواد مخدر، سقوط از بلندی، سوختگی، مصرف مواد روانگردان مسمومیت دارویی، سلاح سرد، مصرف الکل و … رخ می‌دهد، گفت: بر این اساس بیشترین علل مرگ ساکنان استان تهران در نیمه نخست سال ۹۵ تصادفات بوده است به‌طوری که  طی این مدت ۷۵۶ نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

قادی‌پاشا ادامه داد: پس از تصادف، سوء مصرف مواد مخدر با ۲۰۸ مورد فوتی در رتبه بعدی قرار دارد و مواردی همچون سوختگی با ۱۲۴ مورد فوتی، سقوط از بلندی و… در رتبه‌های بعدی قرار دارد.

مدیرکل پزشکی قانونی تهران همچنین از مراجعه ۵۵ هزار و ۲۴۴ مورد برای رسیدگی به پرونده نزاع به مراکز پزشکی قانونی خبر داد و گفت: بیشترین مراجعه نزاع در شش ماهه نخست امسال مربوط به خرداد ماه با مراجعه ۱۰ هزار و ۱۲۷ نفر به مراکز پزشکی قانونی استان تهران است.

بررسی آمار مرگ‌های غیرطبیعی در استان تهران نشان می‌دهد که به طور میانگین در شش ماهه نخست امسال روزانه ۱۵ نفر به دلیل مرگ‌های غیرطبیعی جان خود را از دست داده‌اند و همچنین طی این مدت روزانه ۲۹۷ نفر نیز برای نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده‌اند.

جدیدترین اخبار اجتماعی را در دنج نما مطالعه نمایید.. دنج نما وب سایتی جامع برای جمع آوری محتوای مناسب برای شما از وب سایت ها و خبرگزاریها بزرگ می باشد. شما می توانید جدیدترین اخبار اجتماعی را روزانه از وب سایت دنج نما مطالعه نمایید. برای مطالعه سایر خبرهای اجتماعی می توانید از صفحه اصلی سایت دنج نما اتفاده نمایید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جزئیات شركت در آزمون تعيين صلاحيت مدرسان دانشگاه جامع علمي-كاربردي

جزئیات شركت در آزمون تعيين صلاحيت مدرسان دانشگاه جامع علمي-كاربردي

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *