خانه / اخبار اجتماعی / خبر اجتماعی: سرقت ٥٠٠ ميليوني از كنيسه‌هاي پايتخت

خبر اجتماعی: سرقت ٥٠٠ ميليوني از كنيسه‌هاي پايتخت

سه سارق حرفه‌اي كه با شگرد تخريب از كنيسه‌هاي تهران سرقت كرده و بيش از ٥٠٠ ميليون تومان به جيب زده بودند از سوي پليس پايتخت دستگير شدند.

 

به گزارش اعتماد، متهمان در بازجويي‌ها به سرقت‌ها اعتراف كرده و تمام اموال سرقتي پس از كشف، به مالباخته‌ها برگردانده شده است.

١٨ مهر امسال، وقوع يك فقره سرقت از يك كنيسه در خيابان ٣٠ تير به پليس اعلام شد. در تحقيقات مقدماتي كارآگاهان پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ مشخص شد كه سارقان به شيوه تخريب در ورودي وارد كنيسه شده و اموال باارزشي مثل قلم تورات، نقره جات، چند تخته تابلو فرش، ستاره حضرت داوود (ع) و… را دزديده‌اند. همزمان گزارش‌هاي ديگري نيز مبني بر وقوع سرقت‌هاي مشابه از ديگر مراكز مذهبي متعلق به اقليت‌هاي مذهبي تهران به پليس داده شد تا دايره سرقت‌ها به چند كنيسه ديگر نيز كشيده شود.

شگرد سرقت‌ها، سرنخ ابتدايي را در اختيار كارآگاهان قرار داده بود. آنها به سرعت سرقت‌هاي مشابه در سال‌هاي گذشته را بررسي كردند و متوجه شدند كه دو سال پيش، يك فقره سرقت به شيوه تخريب از خانه‌اي در خيابان ظهيرالاسلام رخ داده و مقادير قابل توجهي نقره به ارزش ١٥٠ ميليون تومان از آن سرقت شده است.

 

سارق، مردي سابقه‌دار بود كه پيش از اين به اتهام ٥ فقره سرقت از اماكن، سر از زندان درآورده اما چندي پيش از زندان آزاد شده و بار ديگر، سرقت‌هاي خود را از سر گرفته بود. با محرز شدن ردپاي او در سرقت از كنيسه‌ها، تيمي از كارآگاهان شناسايي مخفيگاه او را در دستور كار خود قرار دادند و سرانجام ١٥ آذر موفق به دستگيري او شدند.

 

در بازرسي از مخفيگاه او نيز مقاديري نقره سرقتي از كنيسه كشف شد كه ماموران آنها را به پايگاه هفتم پليس منتقل كردند.

 

متهم نيز كه در ابتدا منكر سرقت شده بود پس از رويارويي با مدارك پليسي اعتراف و دو همدست سابقه‌دار ديگر خود را هم معرفي كرد. يكي از‌آنها در منطقه نارمك پنهان شده بود و به محض رودررويي با ماموران اقدام به فرار كرد كه سرانجام در تعقيب و گريز و شليك چند تير هوايي زمينگير شد. از مخفيگاه او مقاديري اموال سرقتي به دست آمد. سارق سوم نيز مدتي بعد در مخفيگاهش به دام افتاد و به سرقت‌ها اعتراف كرد.

سرهنگ كارآگاه، شمس الدين ميرزكي، رييس پايگاه هفتم پليس آگاهي تهران بزرگ، ارزش اموال سرقتي را ٥٠٠ ميليون تومان اعلام كرد و گفت: هر سه متهم صراحتا به سرقت از كنيسه‌هاي تهران اعتراف و صحنه جرم را نيز بازسازي كردند. آنها پس از شكستن قفل در ورودي و تخريب آن، وارد كنيسه‌ها شده و اموال باارزش را مي‌دزديدند.

 

سرهنگ ميرزكي به بازگرداندن همه اموال سرقتي به مالباخته‌ها اشاره كرد و افزود: متهمان پس از انجام تحقيقات تكميلي در اختيار مراجع قضايي قرار خواهند گرفت. تمام اموال سرقتي هم پس از كشف از مخفيگاه متهمان، در اختيار مالباخته‌ها قرار گرفت.

جدیدترین اخبار اجتماعی را در دنج نما مطالعه نمایید.. دنج نما وب سایتی جامع برای جمع آوری محتوای مناسب برای شما از وب سایت ها و خبرگزاریها بزرگ می باشد. شما می توانید جدیدترین اخبار اجتماعی را روزانه از وب سایت دنج نما مطالعه نمایید. برای مطالعه سایر خبرهای اجتماعی می توانید از صفحه اصلی سایت دنج نما اتفاده نمایید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جزئیات شركت در آزمون تعيين صلاحيت مدرسان دانشگاه جامع علمي-كاربردي

جزئیات شركت در آزمون تعيين صلاحيت مدرسان دانشگاه جامع علمي-كاربردي

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *