خانه / اخبار اجتماعی / خبر اجتماعی: اعلام تغییرات کنکور سراسری

خبر اجتماعی: اعلام تغییرات کنکور سراسری

مشاور عالی سازمان سنجش تغییرات کنکور سراسری تا سال ۹۷ را تشریح کرد.

 

به گزارش میزان، حسین توکلی مشاور عالی  سازمان سنجش با اشاره سهم تاثیر سوابق تحصیلی تا سال ۹۷ اظهار داشت:در سال ۹۲ مقرر شده بود تا  سال ۹۷، ۸۵ درصد از کنکور شامل رشته محل هایی باشد که بر اساس سوابق تحصیلی دانشجو پذیرش می کند.

وی افزود:در این صورت بسیاری از رشته ها بدون آزمون پذیرش می شود و کنکور در این صورت مفهومی نخواهد داشت.

توکلی در ادامه گفت:در حال حاضر به ۸۵ درصد بسیار نزدیک شده ایم و اکنون باید طوری حرکت کنیم که تا سال ۹۷ این امر به طور کامل محقق شود.

مشاور عالی سازمان سنجش بیان کرد: ۸۵ درصد از کد رشته های بدون آزمون در دانشگاه های پیام نور،غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد است که تعداد زیادی از رشته محل ها بر اساس سوابق تحصیلی سال به سال در حال افزایش است.

توکلی با اشاره به ۱۵ درصدی که باقی می ماند گفت:این ۱۵ درصد جزو  رشته های پرطرفدار است که این رشته های پرطرفدار در گروه فنی مهندسی شامل رشته های مهندسی برق،مکانیک کامپیوتر،صنایع،معماری و مهندسی عمران در  گروه تجربی  رشته های پزشکی دندانپزشکی داروسازی و دامپزشکی و در گروه انسانی رشته های حقوق حسابداری و روانشناسی می شود.

وی در پایان با اشاره به نتایج  این مصوبه در سال های آینده و حذف شدن یا نشدن کنکور اظهار داشت: نتایج نهایی بستگی به تصمیم کمیته سنجش و پذیرش دارد که بعد از بررسی کامل نتایج به سازمان سنجش آموزش کشور منتقل می شود.

جدیدترین اخبار اجتماعی را در دنج نما مطالعه نمایید.. دنج نما وب سایتی جامع برای جمع آوری محتوای مناسب برای شما از وب سایت ها و خبرگزاریها بزرگ می باشد. شما می توانید جدیدترین اخبار اجتماعی را روزانه از وب سایت دنج نما مطالعه نمایید. برای مطالعه سایر خبرهای اجتماعی می توانید از صفحه اصلی سایت دنج نما اتفاده نمایید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

جزئیات شركت در آزمون تعيين صلاحيت مدرسان دانشگاه جامع علمي-كاربردي

جزئیات شركت در آزمون تعيين صلاحيت مدرسان دانشگاه جامع علمي-كاربردي

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *