خانه / سایر-خبرها / تعمیرات کلی موبایل

تعمیرات کلی موبایل

امروزه شبکه های ارتباطی بسیار پیشرفته شده است و به طور همزمان نیز ابزارهای استفاده از این شبکه ها به وجود آمدند تا بتوانیم از این شبکه گسترده استفاده کرده و تبادل اطلاعات کنیم. از زمانی که خطوط تلفن به وجود آمد دستگاه هایی نظیر تلفن ها ( گوشی های تلفن ) نیز برای استفاده از این خطوط به وجود آمدند که افراد با اتصال این دستگاه کوچک به خط تلفن می توانستند  ارتباط برقرار کنند.
همزمان دانش در زمینه های الکترونیک و مخابرات هم در حال پیشرفت بود و روز به روز بر قدرت قطعات و کارایی آن ها افزوده و از اندازه های این قطعات کاسته می شد و این باعث شد که دستگاه هایی نظیر گوشی های تلفن نیز روز به روز پیشرفته تر شوند.

آموزش تعمیرات موبایل

پس از مدتی که شبکه های تلفن گستردگی بیشتری پیدا کردند وجود سیستم ارتباطات به صورت بی سیم بسیار مورد نیاز بوده و احساس می شد ، و به همین دلیل هم شرکت های الکترونیکی به فکر طراحی نوعی تلفن افتادند که بتواند بدون نیاز به اتصال مستقیم به سیم و خطوط تلفن ارتباط برقرار نماید و این شد که اصطلاح تلفن های همراه به وجود آمدند و همه این سیستم را به عنوان گوشی موبایل می شناسند. برای این که موبایل بتواند با جایی ارتباط برقرار کند مانند تلفن های ثابت باید به نوعی به خطوط تلفن متصل می شد که برای همین منظور سیم کارت ها که همان خطوط تلفن به صورت بی سیم بودند به وجود آمده و در موبایل قرار می گرفت و به این ترتیب شما دارای یه تلفن کاملاً سیار می شوید که می توانید با همه جا ارتباط تلفنی برقرار نمایید.
خود موبایل ها نیز از  زمان های گذشته تا کنون بسیار تغییر کرده اند و فاصله ی بسیار دوری با اجداد خود دارد .
در گذشته تلفن های همراه  فقط می توانستند که تماس های صوتی تلفنی برقرار کرده و یا نهایتاً پیام های متنی (SMS ) ارسال و یا دریافت کنند.

آموزش تعمیرات موبایل

گوشی های موبایل امروزی همه میدانیم که به مانند یک رایانه ی کامل بوده و تماس تلفنی و یا ارسال و دریافت پیامک فقط یک بخش ناچیز از کارائی تلفن های همراه است. شما با استفاده از شبکه های امروزی و تلفن موبایل های هوشمند می توانید در اینترنت به گشت و گذار بپردازید و برنامه ها و هرآنچه که دلخواه شماست را دانلود کنید.
می توانید از نرم افزارهای پرقدرت که در جهت برخی کسب و کارها مانند حسابداری طراحی شده بهره ببرید و حتی در مسافرت هم برخی از کارهای خود را انجام دهید.
می توانید محل کسب و کار خود را از راه دور و با استفاده ار دوربین های مداربسته آنلاین و با استفاده از موبایل مشاهده کنید .
از جدیدترین و با کیفیت ترین بازی هایی که برای موبایل طراحی شده بهره برده و با آن  سرگرم شوید – شبکه های تلویزیونی را به صورت آنلاین تماشا کنید و هزاران کار دیگر که گفتن آن ها پایانی ندارد که می توانید با استفاده از گوشی های هوشمند انجام دهید.
خب با توجه به موضوعات بالا می توان تشخیص داد که یک موبایل چقدر مهم و وسیله ای ارزشمند می باشد و چه کارهای بزرگی را می توان با استفاده از آن ها انجام داد.برای همین منظور بازار کاری بسیار گسترده ای برای موبایل و تعمیرات موبایل و همچنین خدمات دیگر وجود دارد که هرکسی تخصص لازم در این زمینه را داشته باشد می تواند در این بازار پر رونق به خوبی کسب  درآمد کرده و موقعیت شغلی خوبی را نیز داشته باشد.
هرچند موبایل ها هوشمند و بسیار پیشرفته شده اند ولی بازهم مشکلات و خرابی هایی در آن ها مشاهد می شود که گاه توسط خود کاربر به وجود می آید و گاه دستگاه به خودی خود ایراداتی را پیدا می کند. وقتی که یک گوشی موبایل دچار ایراد می شود این وظیفه ی تعمیر کار می باشد که موبایل را عیب یابی کرده  و مشکلات ان را تشخیص داده و سپس اقدام به برطرف سازی خرابی موبایل بکند.

آموزش تعمیرات موبایل

مشکلاتی که برای گوشی های موبایل پیش می آید متفاوت است و همیشه یک حالت دلیل بر یک مورد خرابی نیست. در اینجا مثالی می زنیم. دوتا موبایل وجود دارد که خاموش شده است.خاموشی یکی بر اثر ضربه بوده و مثلاً سقوط کرده و خاموش شده است ولی دیگر در هنگامی که در شارژ بوده دچار خاموشی شده یعنی صاحب گوشی برای شارژ باطری گوشی خود آن را به شارژر زده و وقتی می خواسته که از موبایل خود استفاده کند مشاهده کرده که گوشی خاموش شده است و روشن نمی شود.

خب هردو به ظاهر خاموش است ولی قطعاً مشکلات هر دو باهم متفاوت  می باشد.گوشی که بر اثر ضربه خاموش شده باید به درستی عیب یابی شود زیرا می تواندهر جای مدارش ایراد پیداکرده باشد و یا خیلی ساده فقط کانکتور باطری ان بر اثر ضربه جدا شده و با اتصال کانکتور دوباره  گوشی روشن شود و یا کلاً cpu جدا شده که تعمیر این حالت کاری به مراتب دشوارتر خواهد بود. ولی گوشی موبایلی که تو شارژ خاموش شده است اولین ایراد می تواند مدار تغذیه گوشی باشد که در ۸۰ درصد اوقات هم همینطور است و با عیب یابی و پیدا کردن بخش مشکل دار  در مدار تغذیه می توان مشکل را برطرف کرد.
در زیر به تعدادی از خرابی های شایع در موبایل اشاره می کنیم :
۱٫  خاموشی گوشی بر اثر ضربه
۲٫  خاموشی موبایل بر اثر آب خوردگی
۳٫  سفید شدن صفحه موبایل
۴٫  کار نکردن تاچ
۵٫  خالی شدن تند تند باطری
۶٫  شارژ نشدن گوشی
۷٫  قطع صدای بازر
۸٫  نشناختن سیم کارت
۹٫  نشناخت مموری کارت
۱۰٫  قطع شدن صدای اسپیکر مکالمه
۱۱٫  هنگ کردن مکرردر هنگام کار
۱۲٫  ازکار افتادن دوربین
۱۳٫  گیر کردن موبایل در حالت لوگو در هنگام بالا امدن
۱۴٫  آنتن ندادن
۱۵٫  هنگ کردن موبایل
۱۶٫  عدم شارژ
۱۷٫  Not charching
۱۸٫  خودشارژی گوشیهای موبایل
۱۹٫  پرش آنتن
۲۰٫  ترمیم سریال IMEI
۲۱٫  برطرف شدن بریک شدن گوشی break
۲۲٫  خاموش شدن بر اثر نوسان برق
۲۳٫  عدم کارکرد تاچ
۲۴٫  کارنکردن سنسور اثر انگشت (تاچ آیدی)touch id
۲۵٫  شکستن ال سی دی lcd
۲۶٫  خطاهای نرم افزاری
۲۷٫  …
این خرابی هایی که به آن ها اشاره شد از بیشترین مشکلاتی هستند که برای گوشی های موبایل پیش می آید و اتفاقاتی مانند ضربه و آب خوردگی از سوی  خود کاربر بوده در حالی که مشکلات دیگر مانند هنگ کردن می تواند مربوط به مشکلات فنی خود دستگاه باشد.

آموزش تعمیرات موبایل

از آن جایی که موبایل  از دسته پراستفاده ترین ابزارها می باشد تعمیرات آن و خدمات فنی و تعمیراتی از  جمله مشاغل پردرآمد و بسیار  خوب می باشد و خیلی از افراد برایآموزش تعمیرات موبایل اقدام می کنند. مجتمع فنی ملی پایتخت نیز  دوره های آموزش تعمیرات موبایل را برگزار کرده است تا علاقه  مندان به کار در بازار تعمیرات موبایل بتوانند دانش و مهارت لازم در زمینه تعمیرات گوشی موبایل را کسب کرده و در بازار کار مشغول به کار شوند.
در زیر مهمترین سرفصل های آموزش تعمیرات موبایل آورده شده است :
  آشنایی با مدل های گوشی موبایل و تشریح فناوری های به کار رفته در آن ها
  آموزش بازو بست کردن صحبح گوشی های موبایل
  آموزش الکترونیک پایه در جهت تعمیرات موبایل ( الکترونیک SMD)
  آموزش عیب یابی مشکلات موبایل و بررسی مشکلات موبایل
  اموزش نقشه خوانی
  آموزش عیب یابی مدار موبایل با استفاده از شماتیک
  آموزش عیب یابی مدار تغذیه
  آموزش رفع مشکلات تغذیه
  آموزش عیب یابی و رفع مشکل مدار آنتن و پرش آنتن
  آموزش تعویض تاچ و ال سی دی
  آموزش برداشتن و گذاشتن IC های چسبی و BGA
  آموزش عیب یابی مدار میکروفون و صدا
  رفع مشکلات کار نکردن تاچ
  و…..
  آموزش فلش زدن گوشی  و روش های صحیح انتخاب رام گوشی بر اساس سریال و  بیلد نامبر
  آشنایی با نرم افزارهای فلش موبایل ( اودین و…. )
  آموزش استفاده ی کامل از نرم افزار جهت فلش زدن صحیح موبایل
  آموزش نرم افزار موبایل اندروییدandroid
  آموزش نرم افزار موبایل آی او اس ios
دوره های آموزش تعمیرات موبایل در کارگاه های کاملاً مجهز و به صورت عملی برگزار می گردد تا کارورزان آموزش تعمیر موبایل به صورت واقعی بتوانند با تعمیرات و نحوه ی برخورد با انواع دستگاه آشنا شوند که در این حالت مهارت لازمه را به دست آورند.
آموزش تعمیرات موبایل توسط تعمیرکاران حرفه ای موبایل انجام می گیرد تا بتوانید از تجربیات گرانبهای آنان استفاده کرده و به واقع یک تعمیرکار حرفه ای موبایل شوید.
می توانید جهت اطلاعات بیشتر در باره آموزش تعمیرات موبایل با تلفن های زیر  تماس حاصل فرمایید.
تلفن های تماس : ۰۲۱۸۸۹۵۷۹۲۳ – ۰۲۱۸۸۹۵۷۹۱۹
و یا فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما در دپارتمان آموزش در حداقل زمان با شما تماس بگیرند.

منبع : http://amoozeshtamir.com

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فال تاروت و فلسفه آن

گرفتن فال تاروت | انواع فال تاروت | فال تاروت آنلاین تاروت به مجموع های از …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *