خانه / اخبار اجتماعی / بهترین سامانه پیامکی ایران

بهترین سامانه پیامکی ایران

تصور همه افراد از دارا بودن سامانه پیامک یا پنل اس ام اس، استفاده تبلیغاتی از این نرم افزارهاست.به عبارتی این تصور اشتباه وجود دارد که این سامانه ها صرفا پیامک تبلیغاتی ارسال می کنند، در حالی که این تصور کاملا اشتباه است. نرم افزارهای پیام کوتاه ابتدائا بدین منظور و صرفا جهت تبلیغات به وجود آمدند، اما رفته رفته با توجه به توسعه بیش از حد پیامک تبلیغاتی، ارسال پیامک صرفا جنبه تبلیغاتی نداشته و در کنار این ویژگی می توان به مهمترین ویژگی این نرم افزارها همانا مدیریت مشتریان می باشد اشاره کرد.

برای توضیح دقیق تر راجع به این مساله که مدیریت مشتریان چیست و چگونه با سامانه های پیام کوتاه صورت می گیرد. شما را با یک مثال آشنا می کنیم:

شما محصولی را به یک نفر (مشتری) به فروش رسانده اید. آیا با فروش محصول همه چیز تمام می شود؟ آیا اگر رابطه خود را با مشتری که خرید کرده قطع کنید می توانید انتظار افزایش مشتریان را داشته باشید؟

بدون تردید باید گفت فروش پایان یک معامله نیست بلکه آغاز آن است. در واقع مشتری از فروشنده انتظار دارد پس از فروش محصول او را رها نکند و همیشه در کنارش باشد. اگر خریدار احساس کند شما به عنوان یک فروشنده و یا تولید کننده صرفا به فکر فروش محصول نا امید شده و نه تنها برای خریدهای بعدی خود به سراغ شما نمی آید بلکه به کسی نیز چنین پیشنهادی نمی کند.

اینجاست که وجود یک سامانه پیامک، بیش از پیش احساس می شود. ارسال پیامک اعم از پیامک های خوش آمدگویی، تبریک تولد یا رویداد خاص، تسلیت حادثه غم انگیز، ایجاد تخفیف های هفتگی، ماهیانه یا دوره ای، پشتیبانی محصولات از طریق پیامک و … همگی از جمله راهکارهای نوین در بازاریابی از طریق پیامک می باشد.

شاید این سوال پیش آید که چه ضرورتی به ارتباط مداوم با مشتریان سابق وجود دارد؟ و به جای صرف هزینه برای مشتریان سابق می توانیم برای مشتریان جدید تبلیغ کنیم. در پاسخ باید گفت در بازاریابی این امر ثابت شده است که هزینه نگهداری مشتریان قدیمی به مراتب کمتر از هزینه جذب مشتریان جدید است. لذا این مشتریان پیشین هستند که شما را معروف می کنند و برندتان را تبلیغ می کنند. صرف ارسال پیامک تبلیغاتی هرچند امری لازم است اما کافی برای رسیدن به تصور نیست.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

بیکاری جوانان چه آسیب‌های روانی ایجاد می‌کند؟

بیکاری جوانان چه آسیب‌های روانی ایجاد می‌کند؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *