خانه / اخبار اجتماعی / افراد پرخور بیشتر مستعد ابتلا به آنفلوآنزا هستند

افراد پرخور بیشتر مستعد ابتلا به آنفلوآنزا هستند

دستیار تخصصی طب ایرانی گفت: افرادی که بنیه ضعیف دارند مثل بیماران قلبی، ریوی، کبدی و مبتلایان به بیماریهای مزمن، افراد کم‌خون و کم‌توان و افرادی که افراط در آمیزش جنسی دارند همچنین کسانی که پرخوری می‌کنند، بیشترمستعد ابتلا به آنفلوآنزا هستند.

به گزارش پویا، محمد انصاری‌پور درباره تفاوت‌های سرماخوردگی و آنفلوآنزا اظهار کرد: آنفلوآنزا با علائم تب، سرفه و آبریزش بینی و بدن درد بروز می‌کند که شبیه سرماخوردگی است ولی علائم آن شدیدتر است.

وی افزود: مهمترین تفاوت سرماخوردگی و آنفلوآنزا این است که شروع آنفلوآنزا بسیار سریع و حاد است به‌گونه‌ای که بیمار تاریخ بروز بیماری و حتی ساعت شروع آن را ذکر می‌کند اما در سرماخوردگی علائم به تدریج شروع می‌شود و علائم بیماری در آنفلوآنزا شدیدتر است.

راه‌های پیشگیری از آنفلوآنزا

این دستیار تخصصی طب ایرانی تصریح کرد: عدم تماس نزدیک با بیمار مشکوک, جدا کردن ظروف غذایی بیمار, استفاده از ماسک (بهتر است این ماسک با کمی سرکه آغشته شده باشد), شستشوی دست‌ها قبل و بعد از غذا خوردن از راه‌های پیشگیری از آنفلوآنزا است.

افراد مستعد ابتلا به آنفلوآنزا

انصاری‌پور خاطرنشان کرد: افرادی که بنیه ضعیف دارند مثل بیماران قلبی، ریوی، کبدی و مبتلایان به بیماریهای مزمن، افراد کم‌خون و کم توان و افرادی که  افراط در آمیزش جنسی دارند همچنین کسانی که پرخوری می‌کنند و فعالیت بدنی کمتری دارند یعنی در بدن این‌ها مواد زائد انباشته شده، بیشترمستعد ابتلا به آنفلوآنزا هستند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مگر آوازه یک شاعر بزرگ خسارت های مدیریت جزیره‌ای را به ما گوشزد کند

 حتی اگر حذف میدان مذکور به لحاظ مدیریتی مطلوب ارزیابی شود، این رخداد به خوبی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *